Druhy přijímacích pohovorů na pozici kuchaře

Pokud se ucházíte o pozici kuchaře, můžete se setkat s celou řadou různých typů pohovorů. Podívejme se společně na několik příkladů:

*připravit, pozor, vař*

Někteří zaměstnavatelé vám dají k dispozici určité suroviny a požádají vás, abyste uvařili jídlo. Tzv. „vzorek práce“ je u pozice kuchaře nebo šéfkuchaře samozřejmě velice vhodný. Odhalí snadno vaše schopnosti, ale i nedostatky. V tom případě bude zaměstnavatele zřejmě zajímat vaše kreativita a jak nejlépe budete schopni dané suroviny využít. Než začnete vařit se na chvíli zastavte a popřemýšlejte. Věnujte pozornost načasování. Pokud máte na přípravu pokrmu 30 minut, budete jej muset v této době připravit a také naservírovat. Dvě nejčastější chyby, kterých se zde můžete dopustit je špatné načasování a nepromyšlený, neuspořádaný a chaotický postup.

*pracovní interview*

Někteří zaměstnavatelé vás požádají, abyste přišli na směnu. Vždy, když si nebudete jisti, jak se něco vaří, zeptejte se. Snažte se zapadnout do týmu, ukazujte zájem a nadšení a když zrovna nemáte co na práci, požádejte o nějakou. Pro vás je tento druh „pohovoru“ úžasný v tom, že získáte představu, jak to v dané kuchyni chodí a také o lidech, kteří zde pracují. Vždy si také dopředu důkladně prostudujte jejich jídelní lístek.

*menu*

Někteří zaměstnavatelé vás požádají, abyste sestavili menu a pak ho připravili. Obvykle jde o tříchodové menu. Dejte pozor na to, abyste připravili jídla, která se hodí do restaurace a použili co možná nejvíce sezónních surovin. Tak například nevařte indické jídlo ve francouzské restauraci. Vyzkoušejte si přípravu jídla dopředu a dejte opět pozor na čas. Nebudete ve své menu nabízet, že připravíte složitý moučník, když máte na celé tříchodové menu jen 90 minut. Jídla by měla dobře prezentovat vás i vaše schopnosti, nicméně připravit je musíte během časového limitu a s použitím správného vybavení. Obvykle chtějí zaměstnavatelé vidět vaše dovednosti. Vyhněte se proto použití nadměrného množství vybavení. Nechte za vás promlouvat své schopnosti.

*odborný test“

Můžete být také požádáni, abyste uvařili nějaké klasické nebo tradiční jídlo, například české, hotovku, steak, francouzské atd. Takové testy mají prokázat vaši znalost tradičních jídel a postupů. Někdy může jít i o přípravu suroviny, například při přípravě ryby budou sledovány vaše dovednosti s nožem. Není potřeba panikařit, určitě to zvládnete, jen se musíte soustředit na to, co děláte. Vyplatí se určitě podívat se znovu do nějaké učebnice technologií.

*tradiční pohovor*

Může samozřejmě jít i o obyčejné, tradiční interview, při kterém vám budou kladeny nejrůznější otázky. Jaké to mohou být najdete v jedno z dalších příspěvků. Před pohovorem si zjistěte o místě své ho budoucího působení co možná nejvíce informací a hoďte se do gala. Nezapomeňte na čisté boty a mentolku.

Zatím nikdo nekomentoval

Přidat komentář

You must be Logged in to post a comment.